Сьогодні на засіданні підготовчої групи новообраних народних депутатів Дмитро Разумков та Ірина Геращенко посперечались із Вадимом Рабіновичем щодо російської мови.

Рабінович категорично відмовлявся розмовляти українською мовою. На що Ірина Геращенко зауважила, що вже є чинний Закон України про мову. І попросила усіх присутніх спілкуватися на засіданні державною мовою

Рабінович не погодився та заявив, що законом такого зобов’язання для народних депутатів не передбачено. Дмитро Разумков наголосив, що спілкування українською передбачене в Регламенті Верховної Ради: «Це є в Регламенті. Тут Ірина Геращенко має рацію».

Разумков пізніше зазначив, що депутати повинні не порушувати Регламент, у іншому випадку, їм просто вимикатимуть мікрофон.

Ця ситуація викликала неймовірний резонанс серед користувачів соціальних мереж. Ми зібрали для вас кілька коментарів на цю тему.

Ірина Геращенко у пості зазначила, що готова допомогти із перекладом для Вадима Рабіновича. «Я готова допомогти з перекладом, не питання, але всі народні депутати мають виступати українською на офіційних заходах».

Деякі користувачі зазначили, що «все ж таки дуже добре, що вже прийняли закон про мову».

А Микола Княжицький зазначив, що сьогодні Рабінович вкотре показав, що зневажає українську мову.

TA SAMA@AEuromaidan

В Америці є цілі квартали з єврейськими емігрантами, які досі розмовляють російською, але жоден американський депутат не додумався встати в Конгресі і сказати, що він буде розмовляти російською, бо його виборці не знають англійської. Це пряма ЗНЕВАГА до ДЕРЖАВНОЇ МОВИ!!

See TA SAMA’s other Tweets

Безліч користувачів схвально відреагували на пропозицію Ірини Геращенко та Дмитра Разумкова вимикати мікрофон тим депутатам, хто порушуватиме регламент.

Sergiy M.@SergiyMI

Такою і повинна бути реакція з кацапомовним бидлом.

See Sergiy M.’s other Tweets

А один із юзерів зазначив, що  народні депутати мають, як ніхто дотримуватися законів.

Український Митець-Метрошник🇺🇦🕷🕸🐱🐶🐲🐉@KunYKA

«Мои избиратели говорят на русском». Да хоч марсіанською — ніхто тут не забороняє розмовляти будь-якою мовою, але якщо ти нардеп — то будь так шановний дотримуватися закону, хай навіть з суржиком чи чимось іншим! Живеш в Україні — поважай мову більшості.

See Український Митець-Метрошник🇺🇦🕷🕸🐱🐶🐲🐉‘s other Tweets

Деякі користувачі вважають, що тим депутатам, які не бажають говорити українською мовою у Раді – не місце у парламенті.

Anatoly Gordienko@AnatolGordienko

Прошу, більш наполегливо вимагати від путінських гнид виконання Конституції України, не бажають виконувати: «чемодан — вокзал — до путлера».

See Anatoly Gordienko’s other Tweets

Factosvit@Svitlana1707

Рабинович, в держустановах все чиновники должны говорить украинською мовою!! Не хочешь говорить украинською, вышел и дверь за собой закрыл. Никаких проблем, никто не заплачет.

See Factosvit’s other Tweets

Чеширский кот@MFardplrCN1ZgZl

Баба базарна Рабінович.Оце так і в парламенті буде.Російська школа дипломатії,брехати, їхиднічати і робити зло.Ти йшов працювати в Верховну раду України,вивчи державну мову,а ні то відповідай за порушення закону.

15 people are talking about this

А один із користувачів цікавиться, чи не є ця ситуація підставою для позбавлення його депутатських повноважень.

Деякі користувачі вважають, що «потрібно було вигнати депутата із зали».

Та не розуміють, «як народним депутатом може бути людина, яка відмовляється спілкуватися українською мовою».

Деякі користувачі почали іронізувати на цю тему.

Ivan Simochkin 25% 🇺🇦@IvanSim

Підготовча группа ВР. Веде Разумков — українською, Рабинович з Шуфричем відповідають — російською.
Ірина Геращенко зробила зауваження, що депутати повинні говорити державною мовою. Рабінович відмовився, Шуфрич перейшов на українську.
Висновок: Рабіновича били недостатньо )

249 people are talking about this

Portobello@missy_porto

мы приняли закон о языке
и штирлица любого мы раскусим
лишь рабинович как радистка кэт
рожает в Раде все равно по-русски

See Portobello’s other Tweets

А одна із дописувачок іронічно цікавиться, чи «точно Рабінович обирався до Верховної Ради України, а не до Государственной Думи России?»

/center>

Подписывайся на Другой Взгляд в Facebook